Lifting – przywróć młodość swojej skórze

Przywróć młodość swojej skórzeNajbardziej widoczną oznaką starzenia jest to, co dzieje się z naszą skórą – utrata elastyczności, wiotczenie, pojawianie się zmarszczek. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zanikanie włókien kolagenu, białka, które odpowiada między innymi za sprężystość oraz jędrność tkanki skórnej. Choć nie powstrzymamy upływającego czasu, możemy spowodować, że skóra naszej twarzy pozostanie jak najdłużej gładka i elastyczna.

Rozwiązaniem jest lifting - operacja podciągnięcia tkanek miękkich twarzy, procedura chirurgiczna z zakresu chirurgii plastycznej, poprawiająca wygląd i usuwająca ewidentne oznaki starzenia, jak zmarszczki oraz nadmiar skóry z okolic twarzy i szyi.

Zabieg polega na skróceniu i podciągnięciu leżących pod skórą mięśni i powięzi twarzy ( SMAS ), a następnie usunięciu nadmiaru skóry. W niektórych przypadkach wykonuje się jednocześnie odessanie nadmiaru tłuszczu z okolicy podbródka. Skóra nacinana jest na skroni oraz wokół ucha, a więc w miejscach mało widocznych.
Operacja trwa trzy godziny i jest praktycznie bezbolesna. Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe z jednoczesnym zaaplikowaniem środka uspokajającego.


LIFTING - CO JESZCZE TRZEBA WIEDZIEĆ?

Blizny po liftingu są prawie niedostrzegalne.
Nie u każdego efekt operacji podciągnięcia tkanek miękkich będzie taki sam. To, jak będziemy wyglądać po zabiegu, zależy od wielu czynników: wieku pacjenta, stanu skóry, struktury rusztowania kostnego twarzy.
Po wykonanej operacji należy uzbroić się w cierpliwość na okres około dwóch tygodni, gdyż obrzęk twarzy utrzymywać się będzie od 4 do 5 dni, zasinienie w okolicach kątów żuchwy 6-7 dni. Po 5 dniach usuwa się pierwsze szwy, po 12 ostatnią ich partię.
Każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z pozostawieniem po sobie blizn, jednak w przypadku liftingu są one prawie niedostrzegalne. Przebiegają one w obrębie skóry owłosionej oraz na niewielkim odcinku przed uchem.
Choć lifting jest popularnym zabiegiem, na który decyduje się tysiące kobiet, pamiętajmy, by oddać się w ręce lekarza specjalisty i stosować się do jego zaleceń przed i po operacji.

Autor: lek.med. Piotr Rataj, Prestige Clinic, Wrocław, Medycyna Estetyczna Wrocław


Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010-2024 (c)