Moda i Sztuka
Gale Mody i Sztuki to wydarzenia, które na stałe wpisane są w kalendarz kulturalny Wrocławia. Dla wielu projektantów jest to ogromna szansa do zaprezentowania swoich kolekcji autorskich szerszej publiczności. Moda i Sztuka jest nie tylko wydarzeniem związanym z samą modą, ale także widowiskiem kulturalno-rozrywkowym.
moda_i_sztuka Pomysłodawczynią i twórcą od 1997r. wrocławskiej Mody i Sztuki jest Agnieszka Handler.
Jej praca znalazła uznanie
u Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Bogdana Zdrojewskiego, który uhonorował
ją Brązowym Orderem GLORIA ARTIS
– Zasłużona dla Kultury i Sztuki.

W gotyckich wnętrzach Muzeum Architektury prezentowane są najlepsze kolekcje autorskie, jak również kolekcje marek polskich i zagranicznych. Mecenasem sztuki od wielu lat jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocławia.

Moda i Sztuka organizowana jest zgodnie z kalendarzem imprez światowych - 2 razy w roku. Jest autorskim wydarzeniem Agnieszki Handler, dającym profesjonalne spojrzenie na europejski rynek modyi sztuki.

Moda i Sztuka cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Relacje z imprez można było obejrzeć w TVP 1, TVP 2, TVN „Co za  tydzień”, TVN Style, TV 4, Polsat. Wśród znakomitości, które gościły na poprzednich galach były osoby ze świata mediów, show biznesu, środowisk aktorskich, filmowych.

Niewątpliwym wydarzeniem podczas Gal Mody i Sztuki jest wręczenie Statuetek Mody i Sztuki w różnych kategoriach: Osobowość Telewizyjna, Osobowość w Modzie, Osobowość w Modzie i Sztuce oraz Osobowość Muzyczna. Wręczane są one osobom, które swoją pracą i twórczością wnoszą wiele nowego w świat mody, sztuki, telewizji, muzyki i filmu.

Statuetki Mody i Sztuki w minionych edycjach odebrali:
Ewa Minge, Maciej Zień, Małgorzata Niemen, Agnieszka Maciąg, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Dygant, Katarzyna Skrzynecka, team Paprocki&Brzozowski, Izabela Łapińska, Piotr Rubik, Grażyna Wolszczak.

 Moda i sztuka stała się wizytówką  Wrocławia, gromadząc najznakomitsze pokazy, zarówno kolekcji autorskich jak i dobrych, cenionych marek.


W pięknych wnętrzach Muzeum Architektóry Moda i Sztuka nabiera magicznego wymiaru...