Operacje plastyczne piersi – o tym wiedzieć trzeba

altNowoczesna chirurgia plastyczna zajmująca się poprawianiem defektów urody, z roku na rok staje się coraz popularniejsza i łatwiej dostępna. Powinna ona pomóc nam w osiągnięciu oczekiwanych efektów, ale w możliwie najbezpieczniejszy dla zdrowia sposób. Kobiety decydując się na zabieg chirurgiczny, powinny zasięgnąć porady u wykwalifikowanego lekarza specjalisty, który udzieli dokładnej informacji o następstwach operacji plastycznej.

Należy pamiętać, że nasze ciało to nie jest towar, który będzie można potem zareklamować lub wymienić na lepszy model. Do tej kwestii należy podejść w sposób odpowiedzialny, by mieć całkowitą świadomość podejmowanej decyzji. W tej sytuacji niezbędna staje się podstawowa wiedza i umiejętność poruszania się w tym obszarze.

Zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne dobrze przeprowadzone, mogą niezwykle pozytywnie wpłynąć na jakość życia, przeprowadzone źle - mogą okazać się katastrofalne w skutkach.

Coraz więcej kobiet poszukuje informacji na temat możliwości zmiany kształtu piersi. Mają one problem, bo ich biust jest zbyt obfity lub zbyt mały, czasami asymetryczny. Piersi mogą być też obwisłe z powodu ciąży i karmienia, nagłej utraty masy ciała lub zwykłego procesu starzenia. Jest też wiele kobiet, które na skutek choroby nowotworowej musiały poddać się amputacji piersi i poszukują sposobów jej zrekonstruowania.
Asymetria piersi
Znaczna asymetria piersi może być wadą wrodzoną, kiedy to po zakończonym okresie dojrzewania piersi pozostają nierówne lub też nabytą np. podczas karmienia często tą samą piersią, co powoduje, że staje się ona większa. Poprawianie symetrii piersi jest często bardzo trudne. Jest wiele opcji ich korekcji: jednostronne zmniejszenie, dwustronne powiększanie, dwustronne pomniejszanie itd., dlatego trzeba zapytać lekarza, które rozwiązanie jest dla nas najkorzystniejsze.
Możliwe powikłania
Decydując się na operację plastyczną trzeba mieć świadomość możliwych powikłań. Są rzadkie, ale nigdy nie możemy ich całkowicie wykluczyć. Czasami zdarza się krwawienie do rany pooperacyjnej i powstanie krwiaka, możliwa jest także infekcja. W sporadycznych przypadkach wytworzyć się może tzw. torebka włóknista, która wymaga chirurgicznego usunięcia. Czasami, w przypadku pacjentek będących palaczkami, skóra może dłużej się goić a blizny mogą być bardziej widoczne.
W ostatnich latach daje się zauważyć ogromny wzrost zainteresowania operacjami plastycznymi, zabiegami chirurgicznymi oraz innymi działaniami odmładzającymi i upiększającymi. Wszechobecny kult młodości generuje szereg zachowań, które mają zapewnić nam urodę, młody wygląd, zdrowie i długie życie.

Ludzie szukają sposobów, by aktywnie rozkoszować się życiem, cieszyć się zdrowiem do późnej starości i by być zadowolonym ze swojego wyglądu. Wzmacniają w ten sposób poczucie własnej wartości, podnoszą samoocenę i poprawiają samopoczucie. I nic w tym złego jeśli zarówno do swojego ciała jak i zdrowia odnoszą się z szacunkiem, i w sposób w pełni odpowiedzialny.

Autor: Redakcja Beauty Guide


Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)