Labioplastyka - przesłanki zdrowotne

labioplastyka w Klinice Bieniek

Labioplastyka jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, który powod, który powoduje zmniejszenie rozmiaru lub zmianę kształtu małych warg sromowych na zewnątrz pochwy (the labia minora).

Wiele kobiet rodzi się z dużą lub nieregularną wargą sromową. Inne powody powstawania przerośniętych warg sromowych spowodowane są warunkami rozwoju po porodzie lub w wyniku rozrostu i starzenia organizmu. Pojawienie rozszerzonej wargi sromowej lub dwóch warg na raz - może powodować zakłopotanie podczas współżycia z partnerem seksualnym lub utraty poczucia własnej wartości. Niektóre kobiety po prostu chcą wyglądać "ładniej" - gdyż obecnie kobiety mogą się porównywać jak wyglądają inne kobiety w magazynach prasowych i tzw. prasie kolorowej. Z pomocą tutaj przychodzi zabieg, który nazywa się LABIOPLASTYKA?

Labioplastyka - jaki może być inny problem - aby skorzystać z tego zabiegu?

Jeżeli wargi sromowe są zbyt duże lub nierównomierne - może to powodować przewlekłe podrażnienie - zdarza się tak zwłaszcza, kiedy kobieta nosi zbyt obcisłą i źle regulującą ciepło bieliznę. Dyskomfort może pojawić się również w trakcie seksu, podczas uprawiania sportu lub innych działań fizycznych.
Chirurgia Plastyczna - a w tym labioplastyka -  może znacznie zwiększyć atrakcyjność miejsc fizycznych - ale pamiętajmy, że najważniejsze jest zdrowie i komfort. Labioplastyka daje też kobietom większą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Kobiety, których wargi sromowe stają się podrażnione i bolesne - często poznajdują ulgę i mówią, że mogły to już zrobić znacznie wcześniej.