Po pierwsze – pytaj… zanim zdecydujesz się na operację

Zanim zdecydujesz się na operację- pytaj lekarzaDecyzja o poddaniu się zabiegowi chirurgii plastycznej jest jedną z najważniejszych naszych decyzji. I to nie tylko ze względu na to, że inwestujemy dużą sumę pieniędzy i sporą ilość czasu, ale także dlatego, że oddajemy nasze zdrowie w ręce chirurga. Efekty takiego zabiegu czy operacji będą nam towarzyszyć do końca życia. Musimy mieć świadomość argumentów za i przeciw operacjom plastycznym.

  1. Spróbuj zasięgnąć informacji wśród przyjaciół i znajomych. Jeśli któraś z Twoich koleżanek poddała się operacji plastycznej i jest zadowolona, wzrasta prawdopodobieństwo skorzystania z usług dobrego oraz sprawdzonego specjalisty.
  2. Wybierz konkretnego chirurga, a nie klinikę czy szpital. Wybierając najpierw miejsce, w którym na przykład nasza znajoma robiła operację, ryzykujemy, że zabiegu dokona nie ten lekarz, którego nam poleciła.
  3. Strzeż się konsultacji przez telefon. Należy umówić się na wizytę w gabinecie i dokładnie omówić szczegóły planowanej operacji.
  4. Sprawdź stronę internetową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, która jest oficjalną organizacją zrzeszającą chirurgów plastyków pracujących na terenie Polski. Należy sprawdzić czy wybierany przez nas lekarz posiada prawo wykonywania zawodu i jest członkiem PTChPRiE.
  5. Możesz pójść na konsultację do kilku chirurgów i porównać zdobyte informacje. Zapytaj o dokładny przebieg zabiegu, o to jak się do niego przygotować, jakie rozwiązania są najodpowiedniejsze właśnie dla Ciebie, jakie mogą pojawić się komplikacje i co się robi w takiej sytuacji. Im więcej zdobędziesz informacji, tym lepiej dla Ciebie!
  6. Nie podejmuj decyzji w dniu konsultacji. Dokładnie przemyśl swój zamiar, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości,  wstrzymaj się lud ponownie skonsultuj się z lekarzem.

Autor: Redakcja Beauty Guide


Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)